Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

9
Odsłon artykułów:
142548

"COOLERSI" zwycięzcami MLS 2013

FINAŁ: Trudno jest zostać MISTRZEM, ale jeszcze trudniej to MISTRZOSTWO obronić.

Zwycięzcami zostali COOLERSI, którzy w finale pokonali zespół "Złodziei oklasków" 3:1 (25:16, 21:25, 25:18.25:21). Poziom gry jak na finał przystało był bardzo wysoki i w każdym secie widzieliśmy dużo skutecznych ataków jak i świetne obrony. Obydwie drużyny były bardzo zmotywowane i tylko kilka własnych błędów decydowały o przegranej w danym secie. Mniej popełnili ich COOLERSI i to oni pierwsi wygrali 3 sety oraz całą Ligę sezonu 2013. Faworyci przed sezonem potwierdzili tylko nasze przypuszczenia o kolejnym triumfie w MLS. Gratulujemy !!!

Final01Final02Final03

Niewiele mniej emocji było w innych meczach dzisiejszego dnia.

Mecz o 3 miejsce:

13 Posterunek - "Chłopaki do wzięcia" 3:1 (25:12, 26:24, 18:25, 25:23)

W tym meczu "Chłopaki" cały czas gonili wynik. Im dłużej toczyła się gra, tym lepiej prezentowali się na boisku. Malo jednak kto po tak przegranych dwóch pierwszych setach potrafi się podnieść i zagrać walecznie jak drużyna ze Średniej Wsi. Niestety w myśl powiedzenia "Dobrze żarło i zdechło", czegoś zabrakło w końcówce 4 seta i musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Jak na debiut w MLS, wywalczone 4 miejsce inne drużyny brałyby w ciemno.

13 Posterunek? Wszyscy mieli chyba nadzieję na grę w finale, ale rzeczywistość okazała się inna. Mimo wszystko bardzo dobra gra w całym sezonie i puchar za 3 miejsce powinno być powodem do dumy. Gratulacje, oni zawsze byli mocni.

mecz_o_301mecz_o_302mecz_o_303

Mecz o 5 miejsce:

LO Lesko - "Biesy Cisna" 3:1 (25:27, 25:12, 25:12, 25:15)

Ten dzisiejszy dzień był bardzo frustrujący dla drużyny z Cisnej. Najpierw problemy z "uzbieraniem" składu, następnie podczas meczu kontuzja kluczowego zawodnika i na koniec gorycz porażki. Może wynik obrazuje miażdżącą przewagę drużyny LO, zaznaczyć jednak trzeba, że Cisna grała w 4-osobowym składzie. Dziwić może jedynie, że zawodnicy LO tak długo "męczyli się" z zespołem, który w swoim składzie miał jednego atakującego zawodnika. A Liceum? 5 atakujących i jeden bardzo dobrze rozgrywający (nie pierwszy już sezon na tej pozycji). Wynik? LO Lesko zdecydowanym zwycięzcą. Ambicja i wola walki? Cisna bezkonkurencyjna.

mecz_o_501mecz_o_502mecz_o_503

Mecz o 7 miejsce:

UMiG Lesko - ENERGETYK 3:1 (27:25, 25:21, 18:25, 25:23)

Ponoć zwycięskiego składu się nie zmienia...

Pierwsze dwa sety to bardzo dobra gra z obydwu stron siatki ale końcówki należały do UMiG Lesko. Wynik 2:0 w setach i chyba już niektórzy zawodnicy myślami byli na spotkaniu zakończeniowym sezon bo usiedli na ławkę i zmiany wyraźnie wpłynęły na pogorszenie gry. W związku z tym Energetyk wykorzystał szansę i wygrał 3 seta zmniejszając przewagę do 1:2. Kolejny set to bardzo słaba gra w przyjęciu zespołu UMiG, który przegrywał już 21:10. Ale w tym momencie, trochę od niechcenia wzięty czas, który okazał się jakże przełomowy. Kolejne 11 punktów (tak JEDENAŚCIE!) z rzędu i drużyna UMiG doprowadza do remisu. Czy w takim przypadku odrabiając tyle punktów, jest ktoś w stanie zatrzymać kogokolwiek? I tak było w tym przypadku. Zwycięstwo 25:23 w tym przegranym już secie i 7 miejsce na koniec sezonu. Trzeba jednak przyznać, że Energetyk oraz UMiG zagrały dziś jedne z lepszych spotkań. Również gratulujemy.

Oczekiwania UMiG przed sezonem? Miało być jak nigdy, skończyło się jak zawsze...

mecz_o_701mecz_o_702mecz_o_703

Mecz o 9 miejsce:

Gmina Czarna - OLDBOY Zagórz 3:1 (25:17, 19:25, 25:15, 25:19)

Obydwie drużyny debiutowały w tym sezonie MLS. Chyba to może być tłumaczeniem gry "tylko" o 9 miejsce. Na "papierze" przed sezonem wyglądało to dużo lepiej, ale weryfikacja przyszła na boisku w trakcie trwania Ligi. Trzeba też przyznać, że nie zawsze drużyny te grały w pełnym składzie. Jak np. dzisiaj 4-osobowa Czarna przeciwko 5-osobowemu Zagórzowi. A jednak drużyna z Czarnej poradziła sobie i to chyba dość łatwo. Wola walki i mądra gra przesądziła o ich zwycięstwie. A Zagórz? Wygrali już niejeden turniej (nawet ostatnio w Lesku - Turniej Samorządowy). Potencjał więc mają bardzo duży ale brakuje... no właśnie, czegoś brakuje. Może w kolejnym sezonie będzie lepiej?